fbpx

Kredyt Hipoteczny z prowizją czy bez?

Kredyt Hipoteczny z prowizją czy bez?

To nie jest prosta odpowiedź. Postaram się wyjaśnić dlaczego. Ostatnio analizowałam oferty różnych banków z opcją prowizji za udzielenie kredytu lub jej brakiem. Dzięki pomocy ekspertów z Naszej firmy spojrzałam na ten temat trochę z innej perspektywy, co dało mi wiele do myślenia. Najczęściej wygląda to w ten sposób, że tzw. oferty promocyjne mają np. 0% prowizji, ale nieco droższą ratę, niż oferty, w których prowizja jest wymagana.

Dzisiaj wydaje mi się, że można rozpatrzeć ten temat na co najmniej dwa sposoby.

Niższa rata czy wyższa prowizja?

Można kierować się tym czy klientowi zależy na niższej racie, kosztem zapłaty prowizji, czy stać go na zapłacenie prowizji i uzyskaniem dzięki temu niższej raty.

Jednak jaki jest sens płacenia prowizji nawet jeżeli mamy w zanadrzu te kilka tysięcy złotych?
Przy kredycie na 350 tysięcy złotych prowizja może wynosić ok. 7 tysięcy złotych, za które możemy przecież chociażby kupić nowe meble. Owszem 0% najprawdopodobniej będzie szło w parze z wyższą ratą, jednak przeważnie jest to kilkanaście do kliku dziesięciu złotych miesięcznie. Więc ile czasu potrzeba na spłatę tych 7 tysięcy złotych? Sporo.

Szybsza spłata kredytu.

Kolejnym argumentem jest to, że nawet jeżeli bierzemy kredyt na 30 lat, często przewidujemy szybszą spłatę, bo będziemy robić nadpłaty, albo szykuje nam się spadek, z którego spłacimy część albo całość kredytu. W takim przypadku, tym  bardziej nieopłacalne jest płacenie prowizji.
Oczywiście, jeżeli klient nie zakłada możliwości szybszej spłaty kredytu oraz bardzo zależy mu na tym, żeby rata była jak najniższa można zastanowić się nad zapłaceniem prowizji.

Przy takich wątpliwościach najlepiej spotkać się z ekspertem finansowym oczywiście KFO, który po wyliczeniu zdolności i poznaniu potrzeb przygotuje wszelkie dostępne oferty. Klient będzie mógł zapoznać się z nimi w jednym miejscu, bez konieczności jeżdżenia do różnych placówek banków.

Można też użyć popularnych porównywarek kredytowych.

Joomla, UIkit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *