fbpx

Michał Nowicki

Dyrektor Zarządzający & Założyciel

Fascynacja finansami rozpoczęła się na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie mikro i makro ekonomia łączyła się z analizą finansową i ekonomiką przedsiębiorstw. Swoje zainteresowania rozwijałem poprzez studia podyplomowe z zakresu controllingu i doświadczenia zawodowe na różnych stanowiskach analitycznych. W 2006 roku związałem się z jedną z korporacji ubezpieczeniowych, gdzie odpowiadałem za rozwój czołowego zespołu doradców finansowych w Polsce. Po 6 latach ciągłego rozwoju, zdobywaniu licznych nagród, pożegnałem się z korporacją i przyszedł czas na Alex T. Great Doradcy Finansowi. Rozpocząłem projekt tworzenia Pionu Inwestycji i Ubezpieczeń w niezależnej od wszelkich instytucji finansowych firmie z główną siedzibą w Gdańsku. Spółka o ogólnopolskim zasięgu z olbrzymim naciskiem na etyczne aspekty w usługach finansowych to miejsce w którym mogłem się realizować jako Dyrektor Pionu a z czasem Członek Zarządu i jeden z udziałowców. Wraz z doświadczonymi doradcami z poprzedniej korporacji stworzyliśmy biuro ekspertów wyspecjalizowanych w inwestycjach i ubezpieczeniach. To na podwalinach pierwszego tego typu biura ATG w Gdańskim Manhattanie powstały początki Kancelarii Finansowej Oliwa. Z początku jako biuro Partnerskie Alex T. Great później jako niezależny podmiot z siedzibą w Gdańskiej Oliwie.

Edukacja

 • Szkoła Trenerów i Coachów, Kontrakt OSH

  2008-2009

 • Controlling, Uniwersytet Gdański

  2003-2004

 • Wydział Zarządzania, Uniwerystet Gdański

  1999-2004

Specjalizacja w Kancelarii Finansowej Oliwa

Moje główne obszary działania to dobór partnerów biznsowych, oferty kredytowej, ubezpieczeniowej i inwestycyjnej w KFO. W kontakcie z klientami specjalizuje się w:
 • Analiza Ubezpieczeniowa
 • Zarządzanie Kapitałem
 • Leasing & Finansowanie Firm
 • Konsultacje Inwestycyjne i Bieznesowe

Konsultacje Produktowe

10 sierpnia 2018

Zaoszczędzone 30.000 PLN w 1,5 h konsultacji

Zgłosili się do mnie klienci jedengo z banków, którzy kupili produkt inwestycyjny opakowany w ubezpieczenie. Niby z prostym zapytaniem co mają zrobić? Jak się okazało ich produkt oparty był na Funduszach Inwestycyjnych Zamknietych z aferą Getback w tle ze stratą w ostatnich 2 miesiącach na poziomie blisko 30%.

4 sierpnia 2017

Chciwość czy etyka w doradztwie finansowym?

3 stycznia 2017

Ryzyko lokat gwarantowanych